Wentylacja z rekuperatorem

wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła tel. 509 422 738

Głównym zadaniem wentylacji jest wymiana powietrza w budynku. Prawidłowo zainstalowana i sprawnie działająca wentylacja pozwala na skuteczne usuwanie dwutlenku węgla, pary wodnej oraz alergenów i zapachów unoszących się wewnątrz pomieszczeń.

Wentylacja może działać w dwojaki sposób: naturalny lub mechaniczny. Ten pierwszy to tak zwana wentylacja grawitacyjna i jest ona uzależniona od działania sił natury (głównie od różnicy temperatury zewnętrznej i wewnętrznej). Natomiast w sposobie mechanicznym wymuszony przepływ powietrza uzyskujemy przez zastosowanie wentylatora.

Skutkami złej wentylacji, które możemy zauważyć są m.in. grzyb i pleśń w pomieszczeniach, zaparowane szyby w oknach i pęcznienie drewnianych mebli lub podłóg.

Montując odpowiednie urządzenia, czyli Rekuperatory można odzyskiwać ciepło z usuwanego powietrza. Istnieje możliwość zastosowania filtrów, które zatrzymują zanieczyszczenia dostające się z zewnątrz do pomieszczeń.

Co to jest rekuperator i czy warto go mieć w swoim domu?
Rekuperator to urządzenie stosowane w systemach wentylacyjnych, które umożliwia rekuperację (odzyskiwanie) ciepła z powietrza wywiewanego na zewnątrz budynku.

Rekuperator jest wymiennikiem ciepła. Rekuperacja umożliwia ograniczenie strat ciepła spowodowanych wentylacją budynku. Rekuperator umożliwia zmniejszenie do 80% energii potrzebnej do ogrzania nawiewanego powietrza.

Rosnące ceny zmuszają nas do ciągłego poszukiwania oszczędności. Coraz doskonalsze i sprawniejsze urządzenia grzewcze, materiały izolacyjne o niskich współczynnikach przenikalności cieplnej, ale także szczelne okna i drzwi, zamykające budynek szczelnie przed zimnem, pozbawiają go wentylacji.

Pogarszająca się wentylacja w domach i blokach, zmusiła na nas zastosowanie nawiewników w oknach plastikowych, które miały być otwarte. Jednak po co montować szczelne, drogie okna w których zamontowana jest szczelina o powierzchni 10 cm2?

Najlepszym rozwiązaniem w problemach z wentylacją będzie zastosowanie rekuperatora, który jest urządzeniem zapobiegającym stratom ciepła.

Chcesz dowiedzieć się więcej o wentylacji i rekuperatorach? Chcesz wybudować dom energooszczędny, czyli szczelny? Skontaktuj się z nami.

Sprzedajemy i montujemy rekuperatory: Bartosz

Zapraszamy do skorzystania z usług:
  montaż wentylacji mechanicznej
  montaż centrali wentylacyjnej z rekuperatorem (Bartosz)

Kontakt »

Oto teren na którym świadczymy nasze usługi: woj. łódzkie Bełchatów, Brzeziny, Kutno, Łask, Łęczyca, Łowicz, Łódź, Opoczno, Pabianice, Pajęczno, Piotrków Trybunalski, Poddębice, Radomsko, Rawa Mazowiecka, Sieradz, Skierniewice, Tomaszów Mazowiecki, Wieluń, Wieruszów, Zduńska Wola, Zgierz, woj. śląskie: Częstochowa, Kłobuck, woj świętokrzyskie: Włoszczowa, Końskie, woj. wielkopolskie: Kępno, Ostrzeszów, woj. opolskie Kluczbork, Olesno,