Pompy ciepła

Gruntowe pompy ciepła, powietrzne pompy ciepła tel. 509 422 738

Pompa ciepła jest urządzeniem, którego zadaniem jest podniesienie temperatury niskiej do wyższej. Wykorzystuje się je do ogrzewania różnych budynków. W pompach ciepła jako czynnik roboczy wykorzystuje się gaz, skraplający się przy odpowiednim ciśnieniu i temperaturze. Aby uzyskać ciepło w tym procesie, pobiera się je z tak zwanego dolnego źródła, może nim być powietrze, grunt oraz zbiornik wodny, który może znajdować się na powierzchni ziemi lub też pod nią.

Energię cieplną można pobrać na dwa sposoby: bezpośrednio, jeśli jest to ciecz lub za pomocą układu wężownic, czyli dodatkowego wymiennika ciepła (w przypadku gruntu i powietrza). Następnie energia cieplna przekazywana jest do parownika. Odpowiedni czynnik znajdujący się w wewnętrznym układzie pompy, zaczyna wrzeć po dostarczeniu ciepła z dolnego źródła, dzięki czemu zamienia się w gaz. Następnie jest zasysany przez sprężarkę i doprowadzony do wysokiego ciśnienia. Zwiększone ciśnienie podnosi z kolei temperaturę gazu, który następnie przekazywany jest do skraplacza gdzie zamienia się w ciecz. Potem następuje wymiana ciepła z źródłem górnym np. centralnym ogrzewaniem. Później ciecz zostaje rozprężona i przekazana do parownika. W tym momencie cały proces rozpoczyna się znowu.

Jaką pompę kupić? Na co zwracać uwagę przy zakupie pompy ciepła? Odpowiedzi na te pytania oraz cenne porady i wskazówki uzyskasz kontaktując się z nami telefonicznie lub emailowo.

Znanymi producentami pomp ciepła są: NIBE, Buderus

Zapraszamy do skorzystania z usług:
  montaż pompy ciepła gruntowej (Buderus, Nibe)
  montaż pompy ciepła powietrznej (Buderus, Nibe)

Zapraszamy do obejrzenia instalacji pompy ciepła gruntowej Buderus Logatherm WPS 11kW w naszej siedzibie!

Kontakt »

Oto teren na którym świadczymy nasze usługi: woj. łódzkie Bełchatów, Brzeziny, Kutno, Łask, Łęczyca, Łowicz, Łódź, Opoczno, Pabianice, Pajęczno, Piotrków Trybunalski, Poddębice, Radomsko, Rawa Mazowiecka, Sieradz, Skierniewice, Tomaszów Mazowiecki, Wieluń, Wieruszów, Zduńska Wola, Zgierz, woj. śląskie: Częstochowa, Kłobuck, woj świętokrzyskie: Włoszczowa, Końskie, woj. wielkopolskie: Kępno, Ostrzeszów, woj. opolskie Kluczbork, Olesno,