Fotowoltaika

Montaż instalacji fotowoltaicznej tel. 509 422 738

Prąd coraz droższy a wokół tyle darmowych źródeł! Wystarczy się rozejrzeć… Wiatr, woda, energia geotermalna, słoneczna… Tylko wybierać. No właśnie, ale na co się zdecydować? Korzystanie z takich źródeł energii na dłuższą metę nie tylko się opłaci, ale również przyłożymy rękę do ochrony naszego środowiska.

Jaka jest zasada działania ogniw fotowoltaicznych?
Ogniwo fotowoltaiczne to krzemowa płytka półprzewodnikowa, wewnątrz której istnieje bariera potencjału (pole elektryczne), w postaci złącza p-n (positive – negative). Padające na fotoogniwo promieniowanie słoneczne wybija elektrony z ich miejsc w strukturze półprzewodnika, tworząc pary nośników o przeciwnych ładunkach (elektron z ładunkiem ujemnym i z ładunkiem dodatnim „dziura”, powstała po jego wybiciu). Ładunki te zostają następnie rozdzielone przez istniejące na złączu p-n pole elektryczne, co sprawia, że w ogniwie pojawia się napięcie. Wystarczy do ogniwa podłączyć urządzenie pobierające energię i następuje przepływ prądu elektrycznego. Ogniwa fotowoltaiczne najczęściej wykonuje się z krzemu – drugiego po tlenie najbardziej rozpowszechnionego pierwiastka na Ziemi, który występuje m. in. w piasku.

Gdzie ogniwa fotowoltaiczne znajdą zastosowanie?
Zasilają lampy uliczne, znaki drogowe, stacje meteorologiczne, przekaźniki radiowo-telekomunikacyjne, kamery oraz coraz częściej wiele układów urządzeń w zastosowaniach domowych. Ogniwa słoneczne mogą być tanim źródłem energii dla przenośnych urządzeń małej mocy: kalkulatorów, zegarków i lamp (wyposażonych w akumulatory magazynujące energię zgromadzoną w ciągu dnia).

Jesteś zainteresowany tematem ogniw fotowoltaicznych i ich zastosowaniem w Twoim domu czy biurze? Zadzwoń a odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!

F.H.U. WOJTO prowadzi kompleksowe usługi w zakresie urządzeń solarnych marek Keno.

Zapraszamy do skorzystania z usług:
  Montaż paneli fotowoltaicznych Keno

Kontakt »

Oto teren na którym świadczymy nasze usługi: woj. łódzkie Bełchatów, Brzeziny, Kutno, Łask, Łęczyca, Łowicz, Łódź, Opoczno, Pabianice, Pajęczno, Piotrków Trybunalski, Poddębice, Radomsko, Rawa Mazowiecka, Sieradz, Skierniewice, Tomaszów Mazowiecki, Wieluń, Wieruszów, Zduńska Wola, Zgierz, woj. śląskie: Częstochowa, Kłobuck, woj świętokrzyskie: Włoszczowa, Końskie, woj. wielkopolskie: Kępno, Ostrzeszów, woj. opolskie Kluczbork, Olesno,