Centralne ogrzewanie

Montaż i instalacja centralnego ogrzewania tel. 509 422 738

Centralne ogrzewanie - w oparciu o pompy ciepła i kondensacyjne kotły gazowe.
Nieustanie podnoszone ceny za nośniki energetyczne tak potrzebne do ogrzania naszych domostw oraz ciepłej wody wymuszają nieustanne poszukiwania bardziej ekonomicznych form służących tym celom. Istnieje bardzo wiele rozwiązań mogących posłużyć jako system centralnego ogrzewania, lecz postaramy się tu scharakteryzować pokrótce centralne ogrzewanie w oparciu o pompy ciepła i kondensacyjne kotły gazowe.

Pompy ciepła należą do jednych z bardziej ekonomicznych rozwiązań zwłaszcza, kiedy nie posiadamy bezpośredniego przyłącza gazu ziemnego. Z pomocą pompy ciepła możemy ogrzać swoje mieszkanie i ciepłą wodę użytkową, a w lecie z kolei skutecznie ochłodzić mieszkanie. Dokonując analizy wszelkich kosztów poniesionych na zakup, montaż oraz późniejszą eksploatację to pompy ciepła w kontekście do kotłów kondensacyjnych gazowego zdecydowanie szybciej pozwalają osiągnąć zwrot takiej inwestycji. Szacuje się, że czas zwrotu może w przypadku pomp ciepła nastąpić po 7 latach.

Z kolei kotły kondensacyjne należą do urządzeń grzewczych zapewniających ciepłą wodę użytkową oraz ciepło w naszym domu. Inwestor mający w planach zakup oraz montaż kotła kondensacyjnego dysponującego mocą w okolicach 20 kW oraz pozwalającego na sterowanie pogodowe i pokojowe może zapewnić o ¼ mniejsze rachunki za gaz niezbędny do ogrzania mieszkania niż w przypadku standardowego kotła. Dzisiejsze ceny rynkowe obu odmian kotłów są przecież porównywalne, a zatem opisane powyżej oszczędności podczas eksploatacji przyczynią się do jego zwrotu na tle konkurenta już po około 4 latach. Warto tutaj nadmienić, że paliwo do tego kotła, czyli gaz ziemny jest jak najbardziej pełnoprawnym ekologicznym paliwem.

Oba opisane w tym artykule rozwiązania grzewcze nadają się ja doskonałe źródło energii cieplne dla każdego, kto nie tylko ceni sobie dbałość o środowisko naturalne, lecz przede wszystkim chce jak najmniej wydać na ogrzewanie. W pierwszej kolejności warto postawić na centralne ogrzewanie w oparciu o kondensacyjne kotły gazowe. W przypadku, kiedy inwestor nie dysponuje przyłączem gazu ziemnego to mając ten fakt na względzie idealnym rozwiązaniem będzie kupno i montaż pompy ciepła.

Kontakt »

Oto teren na którym świadczymy nasze usługi: woj. łódzkie Bełchatów, Brzeziny, Kutno, Łask, Łęczyca, Łowicz, Łódź, Opoczno, Pabianice, Pajęczno, Piotrków Trybunalski, Poddębice, Radomsko, Rawa Mazowiecka, Sieradz, Skierniewice, Tomaszów Mazowiecki, Wieluń, Wieruszów, Zduńska Wola, Zgierz, woj. śląskie: Częstochowa, Kłobuck, woj świętokrzyskie: Włoszczowa, Końskie, woj. wielkopolskie: Kępno, Ostrzeszów, woj. opolskie Kluczbork, Olesno,